Aktualijos

2014 01 01

40 MLN. LITŲ IŠ PSDF BIUDŽETO REZERVO JAU GREITAI PASIEKS GYDYMO ĮSTAIGAS

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) direktorius Algis Sasnauskas savo įsakymu paskirstė visoms 5 teritorinėms ligonių kasoms (TLK) papildomus 40 mln. litų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto rezervo. Šios lėšos jau pervestos TLK, todėl dar šiomis dienomis papildomi pinigai pasieks šalies gydymo įstaigas.

2013 12 03

VLK MOTERŲ MIRTINGUMAS NUO GIMDOS KAKLELIO VĖŽIO SUMAŽĖJO BEVEIK TEČDALIU

Šiemet – lygiai devyneri metai, kai Lietuvoje pradėta įgyvendinti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis finansuojama Gimdos kaklelio vėžio prevencinė programa. Svarbiausi laimėjimai, pasiekti nuo jos įgyvendinimo pradžios, yra tai, kad moterų mirtingumo rodikliai dėl šios ligos per devynerius metus sumažėjo beveik trečdaliu. Be to, joms vis dažniau diagnozuojamos dar neišplitęs ankstyvosios stadijos vėžys, o vėlyvosios – vis rečiau, kas leidžia išgelbėti daugybės moterų gyvybes.

2013 11 08

VLK: MEDIKAI KRITIKUOJA SAVO PAČIŲ NUPIRKTUS AKIŲ LAŠIUKUS

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) nuomone, medikai patys turėtų prisiimti atsakomybę už akių lęšiukus, kuriuos implantavus daliai pacientų buvo kilusios uždegiminės reakcijos, bei atsiprašyti savo pacientų, nes būtent jie priėmė sprendimą pirkti šiuos gaminius. Nepaisant to, kai komisijoje dalyvavusiems medikams atlikus bandymus su šiais lęšiukais, paaiškėjo, jog jie gali sukelti uždegimines reakcijas po kataraktos operacijos. Taigi net ir žinant apie galimas komplikacijas pacientams implantavus šiuos lęšiukus, vis tik nuspręsta, kad VLK juos turi nupirkti.

2013 10 30

SAM PLATINĄ PRANEŠIMĄ SPAUDAI APIE ĮVYKUSĮ SAM IR VLK VADOVŲ SUSITIKIMĄ

SAM platintą pranešimą spaudai apie įvykusį SAM ir VLK vadovų susitikimą, kuriame buvo aptarti kitų metų planai sveikatos priežiūros srityje.

2013 10 28

VLK: MŪSŲ KRAŠTIEČIAI UŽSIENYJE GALĖS DAUGIAU GYDYTIS, BET UŽ GROŽIO PASLAUGAS TEKS SUSIMOKĖTI PATIEMS

VLK: mūsų kraštiečiai užsienyje galės daugiau gydytis, bet už grožio paslaugas teks susimokėti patiems

2013 10 14

VLK: STOROSIOS ŽARNOS VĖŽIO PREVENCINĖ PROGRAMA

Dėl storosios žarnos vėžio pagal šalyje vykdomą prevencinę programą vis dar negali išsitirti Telšių, Utenos, Marijampolės ir Alytaus apskričių gyventojai. Neseniai Valstybinėje ligonių kasoje prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) vykusiame Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos finansavimo programos koordinavimo grupės pasitarime buvo atkreiptas dėmesys į problemas, trukdančias vėžio prevenciją įgyvendinti visoje Lietuvoje. Viena iš opiausių problemų – gydytojų specialistų minėtose apskrityse trūkumas.

2013 10 10

2014 METŲ PSDF BIUDŽETO PROJEKTAS ŽADA GERESNĘ IR KOKYBIŠKESNĘ PAGALBĄ PACIENTAMS

Ministrų kabinetas pritarė 2014 metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto projektui. Jame numatyta, kad kitais metais Lietuvos sveikatos apsaugai bus skirta daugiau kaip 4,4 mlrd. litų. Tai subalansuotas biudžetas, kuriame gerėja dauguma rodiklių. Lyginant su 2013 m. planu jis yra 322,8 mln. litų arba 7,9 proc. didesnis. Gerėjant PSDF biudžeto finansinei situacijai numatoma gerokai padidinti paslaugų bazinių kainų balo vertę – mažiausiai iki 0,92 lito (vietoj dabartinės 0,89 lito).

2013 08 14

MIRĖ ILGAMETIS GYDYTOJAS KĘSTUTIS VERIKAS

Kęstutis Verikas gimė 1950 m. vasano 23 d. Panemunio miestelyje. 1974 m. baigė Vilniaus valstybinį V.Kapsuko universitetą, įgijo gydytojo specialybę. Nuo 1975 m. rugpjūčio 1 d. K.Verikas buvo įdarbintas Utenos rajono centrinės ligoninės Operacinėje gydytoju anesteziologu reanimatologu. Nuo 1989 m. sausio 2 d. iki 2001 m. vasario 22 d. dirbo Anesteziologijos-reanimatologijos skyriuje vedėjo pareigose, vėliau - gydytojo anesteziologo reanimatologo pareigose.

2013 06 19

DĖL KORUPCIJOS INFORMACIJOS IŠPLATINIMO

Informuojame, kad 2013 m. birželio 4d. Sveikatos apsaugos ministerijoje įsteigtas Pacientų forumas. Kurio tikslas – ne tik ginti ir atstovauti pacientų interesus, bet ir padėti valstybės institucijoms suprasti pacientų problemas, išgirsti jų patirtis, lūkesčius ir patarimus. Ši organizacija sukurta vieningam tikslui pasiekti, kad sklandžiai veiktų nacionalinė sveikatos apsaugos sistema, kuri turi veikti nenutrūkstamai, nepriklausomai nuo politikų kaitos. Pacientų forumas vienija pacientų interesus atstovaujančias ir ginančias organizacijas. Šis forumas 2013 m. Birželio 4 d. susitikime išsakė priekaištų gydymo įstaigoms dėl darbo organizavimo, etikos ir kitų nesklandumų.

2013 03 12

NACIONALINIS TRANSPLANTACIJOS BIURAS

Nacionalinis transplantacijos biuras prie SAM - tai įstaiga, įgyvendinanti valstybės politiką žmogaus audinių, ląstelių ir organų donorystės bei transplantacijos srityje.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7