2014 06 09

TIEMS, KURIE DEKLARUOJA IŠVYKIMA IŠ LIETUVOS

Išvykimą iš Lietuvos deklaravę asmenys yra išbraukiami iš Draudžiamųjų privalomuoju sveikatos draudimu registro. Nuo to momento nebegalioja šių asmenų prisirašymas prie pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos ir jų turimi kompensuojamųjų vaistų pasai.

2014 05 06

VLK KVIEČIA PACIENTUS SUŽINOTI, KIEK KAINAVO JŲ GYDYMAS

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina pacientus aktyviau naudotis suteikta galimybe ir sužinoti, kiek kainavo jų gydymas. Mūsų šalies pacientai, kurie gydėsi ligoninėse, vis dar neskuba sužinoti, kiek kainavo jų gydymas, kurio išlaidos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Gavusių popierines ataskaitas yra vos keliasdešimt. Pagyvėjimas pastebimas naudojantis elektroninėmis paslaugomis, kuriomis naudojantis irgi galima rasti tokius duomenis.

2014 02 28

SEIMO PIRMININKO PAVADUOTOJAS K. KOMSKIS LANKOSI UTENOJE

2014 m. vasario 28 d. pranešimas VIR Šiandien, vasario 28 d., 15 val. Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis, lankydamasis Utenos regione, susitiks su Utenos ligoninės vadovais ir aptars finansavimo ir sutarčių su Teritorine ligonių kasa sudarymo problemas.

2014 01 28

NEMOKAMAI VĖŽIO PREVENCIJAI - MILIJONAI

Žmonės turėtų kur kas drąsiau kilti į kovą su vėžiu ir aktyviau dalyvauti Lietuvoje vykdomose prevencinėse programose, pagal kurias gali nemokamai išsitirti, ar nėra rizikos susirgti vėžiu ir taip laiku užbėgti šiai klastingai ligai už akių. Jiems reikėtų aktyviau naudotis valstybės siūlomomis galimybėmis nemokamai pasitikrinti sveikatą. Nepaisant to, kad gauti profesionalių medikų įvertinimą nieko nekainuoja, gyventojai tai daro vangiai.

2014 01 13

VLK RAGINA AKTYVIAU DALYVAUTI PREVENCINĖSE PROGRAMOSE

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina žmones aktyviau dalyvauti Lietuvoje vykdomose prevencinėse programose ir nemokamai pasitikrinti sveikatą. Nepaisant to, kad jose dalyvauti ir gauti profesionalių medikų įvertinimą apie sveikatos būklę nieko nekainuoja, vis tik tai daroma vangiai.

2014 01 01

40 MLN. LITŲ IŠ PSDF BIUDŽETO REZERVO JAU GREITAI PASIEKS GYDYMO ĮSTAIGAS

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) direktorius Algis Sasnauskas savo įsakymu paskirstė visoms 5 teritorinėms ligonių kasoms (TLK) papildomus 40 mln. litų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto rezervo. Šios lėšos jau pervestos TLK, todėl dar šiomis dienomis papildomi pinigai pasieks šalies gydymo įstaigas.

2013 12 03

VLK MOTERŲ MIRTINGUMAS NUO GIMDOS KAKLELIO VĖŽIO SUMAŽĖJO BEVEIK TEČDALIU

Šiemet – lygiai devyneri metai, kai Lietuvoje pradėta įgyvendinti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis finansuojama Gimdos kaklelio vėžio prevencinė programa. Svarbiausi laimėjimai, pasiekti nuo jos įgyvendinimo pradžios, yra tai, kad moterų mirtingumo rodikliai dėl šios ligos per devynerius metus sumažėjo beveik trečdaliu. Be to, joms vis dažniau diagnozuojamos dar neišplitęs ankstyvosios stadijos vėžys, o vėlyvosios – vis rečiau, kas leidžia išgelbėti daugybės moterų gyvybes.

2013 11 08

VLK: MEDIKAI KRITIKUOJA SAVO PAČIŲ NUPIRKTUS AKIŲ LAŠIUKUS

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) nuomone, medikai patys turėtų prisiimti atsakomybę už akių lęšiukus, kuriuos implantavus daliai pacientų buvo kilusios uždegiminės reakcijos, bei atsiprašyti savo pacientų, nes būtent jie priėmė sprendimą pirkti šiuos gaminius. Nepaisant to, kai komisijoje dalyvavusiems medikams atlikus bandymus su šiais lęšiukais, paaiškėjo, jog jie gali sukelti uždegimines reakcijas po kataraktos operacijos. Taigi net ir žinant apie galimas komplikacijas pacientams implantavus šiuos lęšiukus, vis tik nuspręsta, kad VLK juos turi nupirkti.

2013 10 30

SAM PLATINĄ PRANEŠIMĄ SPAUDAI APIE ĮVYKUSĮ SAM IR VLK VADOVŲ SUSITIKIMĄ

SAM platintą pranešimą spaudai apie įvykusį SAM ir VLK vadovų susitikimą, kuriame buvo aptarti kitų metų planai sveikatos priežiūros srityje.

2013 10 28

VLK: MŪSŲ KRAŠTIEČIAI UŽSIENYJE GALĖS DAUGIAU GYDYTIS, BET UŽ GROŽIO PASLAUGAS TEKS SUSIMOKĖTI PATIEMS

VLK: mūsų kraštiečiai užsienyje galės daugiau gydytis, bet už grožio paslaugas teks susimokėti patiems

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7