Aktualijos

2013 10 30

SAM PLATINĄ PRANEŠIMĄ SPAUDAI APIE ĮVYKUSĮ SAM IR VLK VADOVŲ SUSITIKIMĄ

SAM platintą pranešimą spaudai apie įvykusį SAM ir VLK vadovų susitikimą, kuriame buvo aptarti kitų metų planai sveikatos priežiūros srityje.

2013 10 28

VLK: MŪSŲ KRAŠTIEČIAI UŽSIENYJE GALĖS DAUGIAU GYDYTIS, BET UŽ GROŽIO PASLAUGAS TEKS SUSIMOKĖTI PATIEMS

VLK: mūsų kraštiečiai užsienyje galės daugiau gydytis, bet už grožio paslaugas teks susimokėti patiems

2013 10 14

VLK: STOROSIOS ŽARNOS VĖŽIO PREVENCINĖ PROGRAMA

Dėl storosios žarnos vėžio pagal šalyje vykdomą prevencinę programą vis dar negali išsitirti Telšių, Utenos, Marijampolės ir Alytaus apskričių gyventojai. Neseniai Valstybinėje ligonių kasoje prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) vykusiame Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos finansavimo programos koordinavimo grupės pasitarime buvo atkreiptas dėmesys į problemas, trukdančias vėžio prevenciją įgyvendinti visoje Lietuvoje. Viena iš opiausių problemų – gydytojų specialistų minėtose apskrityse trūkumas.

2013 10 10

2014 METŲ PSDF BIUDŽETO PROJEKTAS ŽADA GERESNĘ IR KOKYBIŠKESNĘ PAGALBĄ PACIENTAMS

Ministrų kabinetas pritarė 2014 metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto projektui. Jame numatyta, kad kitais metais Lietuvos sveikatos apsaugai bus skirta daugiau kaip 4,4 mlrd. litų. Tai subalansuotas biudžetas, kuriame gerėja dauguma rodiklių. Lyginant su 2013 m. planu jis yra 322,8 mln. litų arba 7,9 proc. didesnis. Gerėjant PSDF biudžeto finansinei situacijai numatoma gerokai padidinti paslaugų bazinių kainų balo vertę – mažiausiai iki 0,92 lito (vietoj dabartinės 0,89 lito).

2013 08 14

MIRĖ ILGAMETIS GYDYTOJAS KĘSTUTIS VERIKAS

Kęstutis Verikas gimė 1950 m. vasano 23 d. Panemunio miestelyje. 1974 m. baigė Vilniaus valstybinį V.Kapsuko universitetą, įgijo gydytojo specialybę. Nuo 1975 m. rugpjūčio 1 d. K.Verikas buvo įdarbintas Utenos rajono centrinės ligoninės Operacinėje gydytoju anesteziologu reanimatologu. Nuo 1989 m. sausio 2 d. iki 2001 m. vasario 22 d. dirbo Anesteziologijos-reanimatologijos skyriuje vedėjo pareigose, vėliau - gydytojo anesteziologo reanimatologo pareigose.

2013 06 19

DĖL KORUPCIJOS INFORMACIJOS IŠPLATINIMO

Informuojame, kad 2013 m. birželio 4d. Sveikatos apsaugos ministerijoje įsteigtas Pacientų forumas. Kurio tikslas – ne tik ginti ir atstovauti pacientų interesus, bet ir padėti valstybės institucijoms suprasti pacientų problemas, išgirsti jų patirtis, lūkesčius ir patarimus. Ši organizacija sukurta vieningam tikslui pasiekti, kad sklandžiai veiktų nacionalinė sveikatos apsaugos sistema, kuri turi veikti nenutrūkstamai, nepriklausomai nuo politikų kaitos. Pacientų forumas vienija pacientų interesus atstovaujančias ir ginančias organizacijas. Šis forumas 2013 m. Birželio 4 d. susitikime išsakė priekaištų gydymo įstaigoms dėl darbo organizavimo, etikos ir kitų nesklandumų.

2013 03 12

NACIONALINIS TRANSPLANTACIJOS BIURAS

Nacionalinis transplantacijos biuras prie SAM - tai įstaiga, įgyvendinanti valstybės politiką žmogaus audinių, ląstelių ir organų donorystės bei transplantacijos srityje.

2013 01 21

VLK informavimo kampaniją (projektas) „ŽINOTI SVEIKA“

Iformuojame Jus, kad Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) 2012-2013 m. vykdo visuomenės informavimo kampanią" (projektą) "ŽINOTI SVElKA". Šios kampanijos tikslas - atskleisti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) naudą draudžiamiesiems, gerinti visuomenės informuotumą apie Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis apmokamas sveikatos priežiūros paslaugas ir kt.

2013 02 04

MIRĖ ILGAMETIS GYDYTOJAS VIKTORAS ZARIANKINAS

Viktoras Zariankinas gimė 1928 m. lapkričio 11 d. Liepagirių kaime, Anykščių rajone. 1960 m. jis baigė Vilniaus valstybinį V.Kapsuko universitetą, įgijo gydytojo specialybę. Nuo 1960 m. rugpjūčio 1 d. V.Zariankinas buvo įdarbintas Utenos rajono centrinės ligoninės Chirurgijos skyriuje gydytoju chirurgu. Gydytojui V.Zariankinui baigus papildomus tobulinimosi kursus, nuo 1964 m. ligoninėje buvo įkurta anesteziologinė tarnyba, kur gydytojas V.Zariankinas pradėjo dirbti anesteziologijos reanimatologijos srityje.

2012 01 01

PANEVĖŽIO TERITORINĖS KASOS KONFERENCIJOJE - AKTUALIAUSIOS NET AŠTUONIŲ SRIČIŲ NAUJIENOS

Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) gruodžio 12-ąją surengė metinę konferenciją, į kurią sukvietė Panevėžio ir Utenos apskričių sveikatos priežiūros įstaigų vadovus, savivaldybių atstovus ir TLK stebėtojų tarybos, taikinimo ir medicininio audito komisijų narius, visuomenės sveikatos biurų atstovus ir ligonių kasų darbuotojus. Pirmą kartą metiniame TLK renginyje pakviesti dalyvauti ir pacientų organizacijų atstovai. Pastarųjų atstovė – Lietuvos astmos klubų tarybos pirmininkė Lina Bužermanienė skaitė pranešimą apie pacientų ir sveikatos sistemos institucijų partnerystę. Patirtimi apie sveikatos priežiūros specialistų rengimą pasidalijo Utenos kolegijos Sveikatos priežiūros ir socialinės rūpybos fakulteto praktikų vadovė Zita Petravičienė.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8